| Baiattt a întrebat:

As vrea sa stiu ce se lucreaza intr-o banca.Adica ce faci acolo? Tot caut un documentar sau un film sa explice exact ce si cum lucrezi dar nu prea gasesc.
Daca stie cineva va rog sa imi spuneti.(si daca stiti ceva documentare sau filme...)

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde, sunt o groaza de departamente.

Poti lucra la ghiseu si faci diferite operatiuni
Poti lucra la departamentul de credite unde oferi consultanta si analizezi dosare de credite.

Poti lucra la departamentul de consultanta unde faci depozite de economii, oferi consultanta pentru investitii samd.

Toate astea se impart si ele la nivel de persoane fizica sau persoane juridice.

Pe urma mai sunt departamentele care nu se ocupa de lucrul cu publicul, de la analisti economici pana la manageri si directori de banca

| neutrino a răspuns:

Intr-o banca poti fi director, caz in care trebuie sa conduci banca, consilier, caz in care te ocupi in special cu credite, sau simplu functionar, de exemplu la ghiseu, unde trebuie sa faci operatiuni bancare curente. Posturile de paznic nu mai exista.