| ValEnTinTPU a întrebat:

As vrea sa stiu daca exista o modalitate să transfer online bani într-un cont bancar?

4 răspunsuri:
| Apollo007 a răspuns:

Eu am transferat din contul de ING la Raiffeisen folosind doar aplicatia. Iti cer doar IBAN-ul. E super simplu. Dureaza maxim pana la 2 zile pana cand vezi banii in celalalt cont. Bănuiesc ca si alte bănci au aceasta facilitate sub diverse forme. Intreaba banca de unde dorești sa faci transferul. In strainatate era mult mai simplu si rapid. Merge si la noi dar se misca un pic mai greu.

| alyyyyy2018 a răspuns:

Exista token sau aplicație pe telefon, dar la banca îți dă ceva să activezi și îți explică cum se folosește.
Eu folosesc tokenul de cativa ani.

| AlexandraSimion a răspuns:

Da, dacă ai home bank. Este o opțiune cu plată care costă de obicei între 1-5 lei pe lună. La BT era la 1 leu/luna.

| ValEnTinTPU explică:

Nu mă refeream la a se transferă din internet banking, mă refer daca exista alte opțiuni de transfer de pe internet dintr-un cont bancar?