| Ionut_Alex_1992 a întrebat:

As vrea sa stiu daca minorii sunt permisi sa isi faca card bancar deoarece mi-ar fi de ajutor

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Minorii peste 14 ani pot sa-si faca un card de debit, cam toate bancile elibereaza card de tip junior. Daca ai peste 14 ani mergi la o unitate bancara, cu cartea de identitate si cu un parinte.

| Mary012 a răspuns:

Da se poate daca ai peste 14 ani.De exempulu la cei cu naveta merge.La noi l-a liceu bani lor sunt pe carduri la BRD.