| Ibdieb a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor! Daca cineva are banii cash, si vrea sa mi trimita din ei dar nu are cont bancar si nici card, cum poate sa-mi trimita banii? Eu am cont bancar, va rog ajuta-i-ma (eu sunt minor persoana aia nu)

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Sa mearga la o sucursala BCR si ii spun aia exact, daca nu au ei casierie, unde trebuie sa mearga si cum sa faca.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prin mandat postal la Posta Română.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Printr un serviciu de transfer bani. Western

| Holiday a răspuns:

Se duce la o sucursala a bancii tale care are casierie si ti-i depune in cont. Trebuie sa aiba buletinul lui, numarul tau de cont si numele tau complet. Varianta doi, ii depune la automatele bancii tale, care au optiunea de alimentare cont. Trebuie sa stie contul tau.

| Ibdieb explică (pentru Holiday):

Doamne m-ai salvaattt! Te rog spune-mi-a doua varianta, se duce de exemplu la bcr la bancomate? Si îi baga banii acolo si mii trimite? Ca eu sunt la bcr te rog raspunde mi ca-ti dau funda

| ioana748 a răspuns (pentru Ibdieb):

Da la ATM sau direct la ghișeu cu buletinul și banii.
Banii vor fi expediați în contul tău.
Scuze ți am răspuns eu.

| Holiday a răspuns (pentru Ibdieb):

Da, dar vezi ca nu la toate ATM-urile poate depune. Trebuie unul care are si optiunea de depunere, nu doar retragere.

| Ibdieb explică (pentru ioana748):

Îti multumesc din sulfeettt!

| Ibdieb explică (pentru Holiday):

Okk îti multumesc din suflettttt!

| ioana748 a răspuns (pentru Ibdieb):

Cu drag

| Holiday a răspuns (pentru Ibdieb):

Sa mearga la o sucursala BCR si ii spun aia exact, daca nu au ei casierie, unde trebuie sa mearga si cum sa faca.

| Furnicuta000 a răspuns:

La un centru din ala de transfer de bani. Sau prin mandat postal, vine in 2-3 zile ca am trimis si eu. Mandat nu plic

| mODIN a răspuns:

Poti prin Western Union. Practic se duce acolo si da banii, apoi primeste un fel de cod/parola pe care ti-o transmite tie, iar tu mergi la un Western Union langa tine si ridici banii cu codul.

| mODIN a răspuns (pentru mODIN):

Si NU, nu e spalare de bani! Nu o asculta pe intelectuala asta de Violeta de mai sus, ca zice numai aberatii la toate intrebarile aici pe site.

| ioana748 a răspuns:

Prin banca sau Western Union.
Cineva se duce cu banii Cash la ghișeu și spune ca dorește sa ajungă în contul tău.