| anonim_4396 a întrebat:

Avon este o intreprindere cu forma de proprietate privata?

Răspuns Câştigător
| monicaclaudia a răspuns:

Eu cautind despre avon am gasit o groaza de informati care mau uimit
nu stiam ca este o intreprindere asa de veche (
citeva date
in 1886 David Mc Connel creeaza California Perfume Company
in 1929 avon e deja prin toata america si vine redenumita avon in numele lui William Shakespare care e nascut in Stratford upon Avon el fiind scriitorul preferit a lui David Mc Connel.
ajunge in Canada (1914), America se Sud (1954), in Europa (1959), Cina (1982), 1966 in Italia si dupa aia in Russia, Asia, Africa.
cit daca e o proprietate privata sunt de acord si eu cu just4thecause laughing

3 răspunsuri:
| MihaiA a răspuns:

Da. Si este detinut de o doamna, romanca.
Nu stiu numele, oricum sta in RO

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este

| iunie2001 a răspuns:

da, poti sa intri pe site-ul lor si sa te informezi mai mult wwwavoncosmetics.ro