| Valentin_Valymarius_1997 a întrebat:

Bancile din fata blocului meu sunt proprietate privata?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu ar trebui sa stii, noi n-avem de unde sti.
Daca sunt pe proprietatea publica a unitatii administrativ-teritoriale atunci aproape sigur sunt proprietate publica, daca sunt pe terenul aferent blocului atunci sunt proprietate privata comuna a proprietarilor de apartamente.

| Lioana a răspuns:

Daca le-a pus Primaria sunt proprietate publica. Doar daca le-ati platit voi cei care locuiti in bloc sunt proprietate privata.

| gheorghe699 a răspuns:

Nu,categoric nu, sunt pe domeniul public, chiar daca le-au facut vecinii tai, ele fiind pe domeniul public, nu pot fi private.