| R2D2salsa a întrebat:

Bancile percep taxe pentru a tine conturile bancare deschise? Pentru a depozita bani intr-un cont bancar ma duc pur si simplu la ei cu banii in mana si le spun ca vreau sa depozitez x suma de bani?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine întreaba i pe cei de la bancă, ei stiu exact nu crezi?

| sierra1 a răspuns:

! Bancile percep taxe pentru a tine conturile!

depinde câți bani bagi, poate primești și nu dai

| anonimg a răspuns:

Da, asa trebuie sa faci, cum ai zis. Iar banca iti va percepe un comision ca sa iti tina banii.
Inainte iti dadea banca comision(dobanda); dar acum iti percepe, deoarece astazi totul se face prin banca. Nu este mare comisionul; si merita.
Recomand sa mergi la mai multe banci, deoarece unele au avantaje si dezavantaje. Trebuie deci sa vezi ce banca ti se potriveste cel mai bine.