| Gabriela189 a întrebat:

am depus o comanda la avon in valoare de 231 lei. Comanda trebuia platita pe 16 noiembrie, dar eu nu am momentan banii sa o platesc pana in 6-7 decembrie. Eu oricum vreau sa ma las, platesc factura si dupa aceea nu mai vreau sa am de lucru cu Avon tocmai din motivul ca oamenii nu imi dau banii. Ce se poate intampla, cu cat m-ar putea amenda/penaliza daca eu nu platesc pana in 6-7 decemrie? Am mai intarziat si alta data (vara recuta) cam aproape o luna, dar acum is ingrojorata deoarece coordonatoarea mea mi-a recomandat sa o platesc max pana in 1 dec, si atunci cand am intarziat vreo luna nu mi-a zis nimic. Va rog sa imi raspundeti, deoarece sunt ingrijorata si nu imi permit sa pun de la mine banii.

Răspuns Câştigător
| danafatu a răspuns:

Buna! Coordonatoarea ta are anumite interese si beneficii daca tu achiti la timp acum, asa ca de asta te sfatuieste sa achiti. In principiu o sa ai penalizari de pana in 17 lei daca intarzii o luna, nu e cine stie ce. Stai linistita, insa nu te sfatuiesc sa renunti la Avon ci doar sa gasesti oameni mai seriosi. Sunt lider Avon, deci nu vorbesc prostii. Succes!

1 răspuns:
| MoneyMoney a răspuns:

Poate te astâmperi să iei marfă pentru oameni neserioşi şi te reprofilezi!