| demifcm77 a întrebat:

Am inteles ca pentru a intra la Bursa de Valori Bucuresti ai nevoie de un intermediar (am si gasit), si un cont de minim 10000 lei. Intrebarea este urmatoarea: Daca un an tranzactionez pe contul respectiv si vreau sa renunt la cont, pot sa recuperez cei 10000 lei din cont? Sau sa mut contul pe numele altei persoane se poate?(prin cont ma refer la actiuni si cash-ul ramas care nu e investit in actiuni?

Răspuns Câştigător
| ALEXICAmarketing a răspuns:

10.000 lei este mult pentru Romania.
Se poate si suma mult mai mica.
Vinzi tot si virezi bani in contul persoanei.Este cel mai simplu.

2 răspunsuri:
| demifcm77 explică:

Dar care e suma minima cu care trebuie sa incepi?(daca exista) Ca eu asa am citit la un broker ca pentru un cont la BVB ai nevoie de 10000 si vreau sa fiu lamurit.

| ALEXICAmarketing a răspuns (pentru demifcm77):

Nu exista asa ceva.Cat vrea ssif-ul.Ia toate firmele la rand.Se poate si cu 1000 de lei.Eu am depus in contul ssif-ului 2000 de lei.Parca se putea doar 1000 de lei.Asta se intampla in urma cu 7 ani.Am tot investit si acum am o suma interesanta, am facut si profit mai mare ca la banca.