| Pitic3 a întrebat:

Buna, am introdus pinul la card de 3 ori incorect si il stiu pe cel bun, dar nu ma mai lasa, ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai daca il stii pe cel bun de ce ai introdus gresit? Cand gresesti o data e omeneste dar de trei ori, deja o dai in altceva. Despre ce fel de card e vorba doar tu stii.

| Evolution a răspuns:

O intrebare foarte tare... de parca noi ghicim in stele ce fel de card ai sau daca te referi la cardul bancar si de la ce banca...
Daca te referi la cardul bancar, te duci la banca de unde ai cardul respectiv si le explici situatia si sunt sigur ca te vor rezolva ei, odata ce gresesti pinul de 3 ori, cardul se blocheaza automat si logic ca trebuie sa te duci de unde ai cardul ca sa ti-l deblocheze.

| JaneEyer a răspuns:

Daca este vorba de cardul bancar trebuie sa suni la banca de unde este cardul. Ei iti vor cere niste informatii. Apelul dureaza maxim 10 minute si dupa s-a rezolvat.
Daca este vorba de cardul unui telefon, trebuie sa introduci codul puk care se afla pe cardul de unde ai scos cartela.