| OXxana a întrebat:

Am o bacnota de 100 de dolari din modelul celei vechi. Acum am aflat ca s-a facut o bagnota noua. Mai o pot schimba la banca?

Răspuns Câştigător
| BoDoGFX a răspuns:

Da. Inca mai circula dolarii vechi

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Banca Nationala a SUA este singura banca din lume care, dupa cate stiu, preia si schimba ORICARE editie de bancnota nationala a SUA, emisa de la infiintarea $US, pana in prezent.
Alta probleme sunt: cum sa faci o asemenea predare: personal la banca, prin ambasada sau prin intermediul unei alte banci? Si la ce curs se face schimbarea?

| Violleta2022 a răspuns:

Banca roamana nu schimba dolari vechi deloc, nici macar bancile straine nu mai schimba, daca au iesit din uz de mai mult de 1an.

| NAT0 a răspuns:

Îmi pare rău de ăia 300 de lei dar din câte știu nu poți schimba banii vechi.

| Birgauanu_Gabriel_1997 a răspuns:

Ar trebui să te consideri norocos și să păstrezi bancnota. Din câte știu este destul de valoroasă, și destul de rară. happy