| Gigi34 a întrebat:

Bună la toată lumea. Am o dilemă. Am mers azi la Penny și la aceste tipuri de magazine, cred că știți că sunt acele dispozitive albastre, de la care poți plăti majoritatea taxelor. Poți plăti chiar și taxa de examen. De obicei sunt așezate fix la intrare. Am mers azi și am luat un card cadou de la magazin Google Play folosind acel aparat. Dacă acum nu mai vreau cardul (nu am folosit codul) îmi dă banii înapoi? Sau trebuie să fac altceva? Codul nu l-am folosit și acum nu mai vreau codul, ce trebuie să fac? Pentru a folosi codul, el fiind în euro, trebuie să schimb țara, câte chestii din astea și nu mă pricep, așa că nu îl mai vreau. Va rog să răspundeți doar dacă știți, nu dați răspunsuri aiurea. Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Dragobeta a răspuns:

Nu. Statiile de plata (dispozitivul albastru cum spui tu) nu returneaza nimic. Mentioneaza clar pe bonuri acest lucru.
Apropo, Penny nu are nici o legatura cu astia. Doar le-au inchiriat spatiul unde sa-l puna. Asta ca lamurire la ce ti-au raspuns altii mai sus.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu ti se vor returna banii de pe un card valoric.
Vinde-l si tu la prieteni sau colegi, fiindca magazinele nu pot sa-ti dea banii inapoi pe acel card, ca nu-l mai vrei tu.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu cred că se joacă Penny de-a bambilici cu așa ceva, de ce nu-l vinzi sau nu-l faci cadou cuiva?