| Ioanaioana1234 a întrebat:

Buna, am un card de vacanță Sodexo in valoare de 1450. Pot sa mananc la restaurant chiar daca nu ma cazez?

6 răspunsuri:
| lussa a răspuns:

Depinde de restaurant. Unele acceptă, altele nu. Trebuie să întrebi.

| DigBick a răspuns:

Depinde si de tipul cardului. Banuiesc ca e Turist Pass. Cu asta poti sa te cazezi la pensiunile/hotelurile care accepta. Eu n-am gasit niciun loc in care sa pot sa fac altceva cu banii de pe card.

| valicamariana a răspuns (pentru DigBick):

Adică nici sa mananci? Doar sa te cazezi?

| DigBick a răspuns (pentru valicamariana):

Scuza ma, am inteles aiurea intrebarea aseara. Da, poti sa mananci, dar din cate stiu, nu doar sa mananci, fara sa fii cazat si depinde daca locul unde te cazezi are restaurant sau contract cu vreun restaurant din zona si de obicei n o sa ai 3 mese pe zi. De obicei, nu i regula fixa, ca depinde cat platesti. De cele mai multe ori o masa sau doua pe care ti le alegi tu.

| Lucian4 a răspuns:

Nu. Este card de vacanta. Trebuie sa te cazezi ca sa poti lua masa tot la acel restaurant. Pt restaurante sunt cardurile de masa... Cardul face o diferenta clara (pentru unii) dintre restaurante de oras si restaurantelor din cadrul hotelurilor, pensiunilor (structurilor turistice). Simplu, Ca sa te convingi duce la un restaurant din oras si intreaba daca poti lua masa!

| Raul757 a răspuns:

Depinde de restaurant! Noi odată am plătit o cameră ca să putem folosi restaurantul, nu am dormit acolo dar decât sa lasam banii ăia pentru stat(aveam multi bani pe card)!