| Condrache_Marian_1989 a întrebat:

Bună ziua TPU, ca sa nu o lungesc o sa fiu foarte rapid. Pentru cei care lucrează in mediul bugetar (la stat) sunt date de câțiva ani carduri pentru vacante (sodexo) pentru cunoscători. Stiu ca in 2019 2020 s-au dat tichete de vacanta fizice pe care eu le-am schimbat in bani cash la un restaurant-hotel din aproprierea mea întrucât n-am putut merge cu ele intr-o excursie din mai multe motive. Bun, întrebarea ar fi anul asta guvernul cel mai probabil au pus aceea suma nu in tichete ci pe card, suma ar fi 1450 lei, tinand cont ca pe siteul sodexo si pe aplicație menționează ca poti plăti cam orice cu cardul ala si poti verifica ce ai cumpărat sau ce ai achitat se pot scoate banii ca la un card normal de la un atm/bancomat? Repet, pentru cei cunoscători as vrea o sugestie sau macar un sfat.
PS am sunat la call center sodexo si nu au operatori din ce am înțeles efectiv au un robot care iti spune fix niște informații cam știute majoritatea.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"se pot scoate banii ca la un card normal de la un atm/bancomat?"

ca să n-o lungesc: NU!

| Condrache_Marian_1989 explică (pentru sierra1):

Ai si tu card de asta?
Eu nu am timp sa ma duc in vacantele lor si banii aia practic se pierd

| sierra1 a răspuns (pentru Condrache_Marian_1989):

Când iți spun că nu poți, iți spun in cunoștință de cauză.
Cu plăcere