| stalin1999 a întrebat:

Am un card mastercard si as vrea sa fac un transfer, adica sa vand ceva si sa primesc banii pe card (pentru ca este din alta tara)... Ce informatii pot da de pe cardul meu? Cel care vrea sa imi trimita banii mi-a cerut urmatoarele:

Name of bank:

Account Number:

Account Name:

SWIFT Code:

Pot da astea? Ce sunt si de unde i le dau? Rog pe cineva să-mi explice puțin. Dau funda! Mulțumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numele băncii - Banca de la care ai cardul
Numărul contului - codul IBAN asociat cardului
Numele contului - numele titularului înscris pe card
Codul SWIFT ori ti-l da Banca ori îl iei de pe net.
Atenție la comisioane, în funcție de cine si le asumă, tranzacția poate deveni păguboasă.