| stalin1999 a întrebat:

Am un card mastercard si as vrea sa fac un transfer, adica sa vand ceva si sa primesc banii pe card (pentru ca este din alta tara)... Ce informatii pot da de pe cardul meu? Cel care vrea sa imi trimita banii mi-a cerut urmatoarele:
Name of bank:
Account Number:
Account Name:
SWIFT Code:
Pot da astea? Ce sunt si de unde i le dau?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ii dai doar IBAN-ul, numele tau si localitatea... nu ii trebuie nici un cod pentru asta.

| suntserios a răspuns (pentru MihaelaDart):

Pai si ibanul nu e un cod?

pentru tranzactii internationale s ar putea sa aiba nevoie si de SWIFT Code care oricum e o informatie publica

| MihaelaDart a răspuns (pentru suntserios):

M-am referit la codul pin, ca sunt destui care nu stiu si isi dau toate detaliile. La asta am zis ca nu-ti trebuie nici un fel de cod.

| stalin1999 explică:

Deci pana la urmă cum e bine? PayPal nu accepta Mastercard

| Chipm a răspuns:

Nu stiu sa-ti raspund la intrebare dar iti sugerez sa folosesti PayPal pentru ca e mai sigur si mai usor.