| Papushikathadidi a întrebat:

As vrea detalii despre CEC.
Ce inseamna CEC,cu ce de ocupa, de ce e verde etc?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inainte se numea Casa de Economii si Consemnatiuni. CEC. Acum a devenit o banca ca si celelalte. E verde pentru ca asa au ales sefii.

| ziftode a răspuns:

Cine se verde nu se pierde... fiecare banca are o culoare, cat mai unica, foloseste la reclame
cec-ul a fost pe vremea lui Ceasca singura banca din rrominica care lucra cu tovarasii... asta... cetatenii
acum e o banca, ca oricare alta
facilitati in anumite directii (am auzit ca poti sa bagi bani din Spania fara comision, sau ceva de genul asta, nu prea am fost atent), imbecilitate in altele (cea mai mare birocratie si proceduri de rahat pentru autentificare pe care le-am vazut vreodata la o banca)

| Nicck a răspuns:

Casa de Economii și Consemnațiuni (C.E.C., mai nou CEC Bank)este o instituție bancară din România, deținută de stat!
Anul înfiinţării: 1864
Produse / Servicii: conturi curente, carduri, credite, depozite, cash management
Verde. Verdele inchis este asociat cu banii, mediul bancar, lumea financiara in general. Simbolizeaza ambitie, crestere, stabilitate.