Întrebare recomandată | AnnaBebitza a întrebat:

as vrea sa lucrez ca traducator online...adica sa lucrez de acasa, aveti idee pe ce site as putea gasi un altfel de job?

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

ProZ este un site pe care trebuie sa platesti ca sa te inscrii.
Ca sa lucrezi ca traducator trebuie sa ai autorizatie de la Ministerul de Justitie, studii de specialitate si sa poti emite facturi si plati TVA, impozite si toate alea. Altfel, nimeni nu te angajeaza.

| mihai69 a răspuns:

Proz.com
(PS poți edita întrebarea, nu e nevoie să „răspunzi" ca s-o corectezi).

| cristimihailov a răspuns:

Traducatorul de regula lucreaza cu documente. In Romania si in lume este necesara aplicarea stampilelor de traducator autorizat pe acele documente.

E cam greu sa o faci doar online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti site! daca ai deja atestat si stampila, daca ai pfa, fa-ti site. dar nu inainte de a afla preturile concurentei si de a stabili preturi cu 10-15% mai mici decat ale concurentei! succes!

| iCappy a răspuns:

ProZ

| AnnaBebitza explică:

Astfel*

| Naidure a răspuns:

Odesk.com fiverr.com

| Valentinaaajf a răspuns:

Salut:*
Ce limbi cunosti? da desigur sunt mai multi elevi care au nevoie de diferite esee rezumate texte pe care DVS puteti sa le tradueti.

| KodekZ a răspuns (pentru Valentinaaajf):

Sau...Google Translate, ca daca este traducerea prea perfecta ''bate la ochi'' laughing si nu mai este eseu de 10 si va fi de 2 big grin.