| spapaul a întrebat:

Buna care ma veti ajuta va lua funda si toti voturi, intrebarea mea este : am cont la adsense si 2 prieteni de-ai mei unul din italia si unu-l din romania au dat clickuri pe reclamele ads de pe site-ul meu dar nu aceleas reclame insa au dat pe multe reclame, oare google adsense imi va opri banii din urma lor? dau funda! va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Stai linistit, nu iti va opri google nimic. Google se sesizeaza atunci cand in mai multe zile, de pe acelasi IP s-au accesat de mai multe ori aceiasi reclama. Oricum tu nu primesti nimic in plus daca vreun prieten de-al tau da de mai multe ori intr-o zi click pe o reclama, doar ca se sesizeaza google si daca faza se repeta te alegi cu contul inchis.

| fustiteTUTU a răspuns:

Este posibil. Google se sesiseaza cand vin in mod repetat clickuri de la cateva IP-uri. Motivul? Scrie in TOS-ul lor ca nu ai voie sa iti rogi familia sau prietenii sa dea clickuri. Acum depinde cate clickuri au dat. Mai bine se opresc ca sa ramai cu banii aia in contul de Adsense...Ne poti da linkul? Poate reusesti sa pui doar text in reclamele de Adsense si sa le pui undeva langa rubrica despre mine sau cele mai populare postrui. Mult succes!

| spapaul explică:

Dar nu da pe aceias reclama da pe reclame diferite