| anonimmdicmjfmkfmcif a întrebat:

Buna cine poate sa imi spuna daca stie o programa in care un cantec sa-l faci in karaoke, negativ si sa-i stergi vocea ca sa ramana numail melodia urgen t astept funda mare!

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Audacity si Adobe Audition 3, sunt cele mai bune programe de editare audio de pe internet, iar tutoriale despre cum sa faci scoti vocea de pe o melodie, si sa ramana doar negativul, gasesti peste tot pe net, scriind "Delete voice of music on audacity/audition" sau ceva de genul.

| CartoonN a răspuns:

Audacity

1.Descarca-l si instaleaza-l
http://audacity.sourceforge.net/? lang=ro
2.Descarci plugin-ul Lame mp 3 for windows (de preferat ar fi sa instalezi toate pluginurile de la Audacity)
http://lame1.buanzo.com.ar/
3. -Deschizi programul
-Foarte simplu cu drag and drop pui melodia in program sau mergi la file->open si alegi melodia
-Selectezi melodia cu ctrl+a
-Dai la Effect si cauti Vocal remover, lasi setarile asa si dai ok, daca o sa-i dai play vocea se aude undeva in fundal. Ce sa zic, sper ca te-am ajutat.

| Deyush08 a răspuns:

Nu poti sterge vocea de pe o melodie... Cauta Acapella sau negativul pe net si poti face in Movie Maker clipul cu versuri happy

| Burner94 a răspuns:

Ai formulat gresiti ntrebarea, ce vrei tu e de fapt sa stergi vocea de pe melodie sa ramana doar negativul (partea instrumentala)...nu e usor aces proces si de multe ori rezultatele nu or sa fie prea multumitoare

| IuliaHuluba a răspuns:

Nu stiu...Cauta si tu pe google...