| Nimeni20192018 a întrebat:

Cine stie cam ce preț ar cere o firma de construcții pentru a-mi trimite o echipa, pentru renovarea casei? !

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1 om poate rezolva dar mai bine e sa suni o firma sa iti dea un pronostic

| sierra1 a răspuns:

Sunt o sută de variabile in discuție. cheamă la fata locului meșterul să evalueze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta nu-ti poate spune Nimeni decat daca vede in ce stare e casa, si felul vrei tu sa renovezi

| Alexandrionelu a răspuns:

Depinde de mărimea casei, de starea ei, de ce vrei sa schimbi la casa, de calitatea materialelor folosite, etc.
Fă-ți întâi un plan detaliat cu tot ceea ce vrei sa fie făcut și apoi cere mai multe oferte.
Important: nu te încurca cu meseriași sau firme care nu îți spun un preț înainte de începerea lucrării, te vor stoarce de banii.
Si nu accepta prima ofertă, discuta cu mai multe firme si alege cea mai buna oferta.
Si încă ceva: cauta recomandări despre firma cu care vei lucra, înainte de a semna contractul.
Succes!

| Ale5184 a răspuns:

Pentru ca nu ai oferit multe detalii, iti spun cu aproximatie - cel putin 2000euro