| Dănuuuuu a întrebat:

Cum pot trimite un colet cu plata in cont? Adica acea persoana sa imi puna banii si eu sa ii trimit apoi coletul? Tot prin Posta Romana se trimite?

Răspuns Apreciat de Editori
| nugasescusernameliber a răspuns:

Tot prin posta trebuie sa trimiti, insa nu te costa 15 lei cu ramburs ci doar 5 lei, colet simplu. Deci sa-ti depuna in cont cu 5 lei in plus, si il ridica de la posta in 3-5 zile.
Lasa-i numar de telefon sau suna-l, ii dau numele complet... unii nu vor avea incredere sa vireze banii. Insa si cu ramburs e un risc, adica in loc de pantofi, poti avea in colet cartofi. Ca doar nu te lasa sa desfaci coletul la posta. Livrarea cu verificare e cea mai sigura, insa si cea mai scumpa metoda.

3 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Se poate cum vrei, adica, persoana iti face plata in contul tau dupa care tu trimiti prin posta produsul. Problema apare ca este dificil sa convingi pe cineva ca tu esti de incredere sa sa iti faca plata fara sa vada produsul. Cea mai ieftina/simpla si sigura metoda este prin posta cu ramburs.

| DrGoogle a răspuns:

De ce nu il trimit prin curierat cu plata ramburs? Adica in momentul cand el primeste coletul primesti si tu banii.
De asemenea poti si prin posta tot cu plata ramburs dar stiu ca dureaza mai mult

| Dănuuuuu explică (pentru DrGoogle):

Pentru ca ma costa 15 lei si majoritatea persoanelor nu doresc sa dea jumatate din valoarea produsului doar la posta..Asa am facut pana acum, da. dureaza in jur de 4-5 zile. Am zis sa incerc si asa.

| GHoST013 a răspuns:

Persoana iti poate pune banii intr-un cont pe care il furnizezi tu la o banca iar tu apoi sa ii livrezi. Mergeti pe buna intelegere si bunul cuvant daca cu plata ramburs nu-ti convine.