| cacata pe ea a întrebat:

Daca am 14 ani si am buletin pot scoate bani de la banca mentionez ca banii sunt trimisi din Italia si nu stiu daca ii pot scoate singura sau am nevoie de un adult! Multumesc mult!:*:*:*

4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca banii sunt trimisi pe numele tau, cu buletinul ii poti ridica, dar sunt cazuri in care banca nu accepta decat sa fii insotita de un adult.

| Bacemi a răspuns:

Daca tu esti destinatar ii poti scoate. Daca scrie acolo numele unui parinte atunci trebuie sa ii ridice el. Depinde ce e scris pe cec acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca destinatarul esti chiar tu, atunci numai tu ai dreptul sa ridici banii legitimandu-te cu cartea de identitate(buletinul)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ii scoti dar nu poti sa ii schimbi.(de fapt se poate daca te cunosti bine cu tipa de la ghiseu)