| Jojo2r91 a întrebat:

Astazi cineva m-a pus sa ii scot prin Western Union o suma de bani (mai exact 3500 lei) dintr-o tara in alta si as vrea sa stiu daca o sa am probleme, sa justific pentru ce sunt banii. Mentionez banii au fost trimisi pentru cineva, nu pentru mine, dar pe numele meu,

Răspuns Câştigător
| StefanDrg a răspuns:

Fratele meu din SUA mi-a trimis mai demult 8.500 lei, si doar cei de la banca m-au intrebat pentru ce sunt banii, iar eu am raspuns pentru facturi si cumparaturi pentru o perioada mai lunga. Nu e niciun fel de problema. 3500 lei nu e o suma mare, nici macar nu te intreaba pentru ce sunt banii. Chill

1 răspuns:
| AlexMh a răspuns:

Atat timp cat esti obligat sa prezinti buletinul, nu iti trebuie o justificare. Daca banii nu au fost "legitimi" si il depisteaza pe respectivul cu vreo "manarie", sa fii sigur ca te vor lua si pe tine la intrebari la un moment dat. E o practica destul de uzuala pentru spalare de bani happy