| Domide_Ana_Maria_Alecsandra_1993 a întrebat:

Bună, dacă am card Visa făcut în Irlanda cât îmi ia comision dacă scot bani din România?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, normal ca-ti ia. Nu uita, VISA este credit card si la scoaterea de numerar se percepe o dobanda de 30%, aproape dubla fata de modul in care platetsi totul cu cardul, doar pentru ca scoti numerar.
In plus, doar cand scoti bani de pe card intr-o tara straina, se percepe un comision de $8-$10 pentru fiecare extragere.

| udrescuf a răspuns:

Depinde de banca.