| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Dacă ar fi să vindeți mâncare la un fast food, ce ați vinde hotdog sau pleșcăvița?

7 răspunsuri:
| RaveNSaD a răspuns:

Hotdog.

| darrio2007 a răspuns:

In mod normal, ce se cere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pleșcăvița mă gândesc că s-ar cumpăra mai mult

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ne uitam mai atent, plescavita, parjoalele moldovenesti, hamburger au multe in comun, dar fiecare are si regionalisme. Carnea tocata este amestec sau de un singur fel din cele 3 feluri de carne uzuale in Europa.

Ca urmare, daca faci un fast food, este bine sa ai si diferite ingrediente si garnituri, pentru a satisface orice dorinta a clientilor. happy
Astfel poti face un meniu lung si variat, dintr-un numar relativ redus de ingrediente.winking

| Dismally a răspuns:

Ce e aia "pleșcăvița"?

| Adry05 a răspuns:

Depinde ce altceva mai e în meniu. dacă nu vinzi și alte șendvișuri, mi se pare dubios să ai doar pleșcăviță. Dar ca alegere persoanală, între cele două prefer pleșcăvița dacă e și bine făcută