| Mara6392 a întrebat:

Bună. Dacă breau să transfer niste bani la o persoană care are cont la altă bancă decat mine, atunci trebuie să platesc o sumă de bani ca să îmi transfere banii?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se va lua din contul tau un comision de transfer. Poti vedea cat este pe site-ul oficial al bancii la care ai contul.

| darrio2007 a răspuns:

Da, obligat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine te intilnesti cu persoana si i dai banii in plic si scapi de comision si de transfer ca dureaza daca i pui azi îi primeste luni sau marti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| mihai69 a răspuns:

Depinde de bancă; unele percep comisioane, altele nu.

| lpavel a răspuns:

Binenteles! Iti va lua automat din cont!