| andrei3221 a întrebat:

Buna, daca eu am cont la BCR si sunt in vacanta in strainatate si cineva din tara imi trimite bani in acel cont cat sunt in vacanta am acces la bani?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Daca cineva din Romania iti trimite bani in contul BCR in timp ce te afli in strainatate, acestia ar trebui sa fie disponibili in contul tau. Este posibil sa existe unele intarzieri in procesarea transferului, in functie de tara in care te afli si de banca de la care se face transferul. Oricum este posibil sa fie aplicate taxe de conversie valutara sau alte taxe de tranzactie, in functie de politica bancii tale.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te ai dus fara bani la tine in vacanta? Astepti sa-ti dea altii, ca sărăciile, puteai sa mergi in România in vacanta, dar asa sunt unii si saraci si plini de ei fuduli mîndrii, rupti in cr.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba are contul tau cu faptul ca esti in vacanta?

| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| StoicAnalysis a răspuns:

Exact ce a spus si pixy23.

| UserRo10 a răspuns:

Ai acces la bani oriunde in lume daca sunt pusi in contul tau