| natalia_5717 a întrebat:

Buna din nou...Ma puteti ajuta si oe mine cu ceva? Am auzit k anul acesta pe sem.2 nu se mai dau acele teze cu subiect unic... e adevarat? MS...happy

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Inca nu a fost schimbata programa scolara, asa ca tezele cu subiect unic sunt obligatorii si se dau in toate liceele din Romania. De fapt ce conteaza, daca este subiect unic sau cel pe care-l alege profesorul, important este sa stii materia pe care ai parcurs-o in cursul trimestrului scolar, ce urmeaza a se incheia.
Oare de ce iti faci probleme, cred ca tu stii ca, in aceasta perioada a vietii tale este important un singur capitol - "invatatul", esti raspunzatoare si responsabila sa-ti cresti nivelul de cunostinte si crede-ma aceasta este calea cea mai sigura sa inveti, pentru ca ulterior, cand devii adult nu mai ai nici timpul si nici disponibilitatea necesara de a studia se de a retine toate lucrurile care-ti sunt necesare in viata si atunci vei avea lacune in nivelul tau de cunostinte si acest lucru se va observa si nu o sa te avantajeze de loc. Sfatul meu este sa pui mana pe carte si sa inveti pana cand simti ca stapanesti toate lectiile ce ti-au fost predate, numai asa vei fi stapana pe tine si vei putea sa dai randamentul maxim. Succes si nu uita doar timpul invatarii este actual acum, cel al dragostei trebui sa mai astepte.

2 răspunsuri:
| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Ce super ar fi sa nu se mai dea nici un fel de examen... dar nu avem noi bafta astawinking
doar daca se vor amana dar de anulat .nusad

succeshee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ASA AM auzit si eu la TV. o sa vedem ce se va intampla...big grin