| mihai22 a întrebat:

In anul 2009-2010, clasele a 8 vor mai da Teze cu Subiect Unic?

11 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Nu vor mai fi.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. ""Potrivit proiectului, intentionam ca media de la admiterea in liceu sa fie calculata astfel: 50 la suta sa fie reprezentata de media celor patru ani, 25 la suta sa aiba pondere teza cu subiect unic pe care au avut-o in clasa a VII-a, iar 25 la suta o testare din clasa a VIII-a, care sa fie o evaluare de tip PISA", a spus Andronescu."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La sf fiecarei clase se for da examene la romana mate engleza\franceza istorie\geogra daca l-ai luat promovezi mergi mai departe daca nu mai ai o sansa in toamna si daca nu o iei nici atuni repeti clasabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pe 6 mai si pe 12

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da se vor dawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este prea probabil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este prea probabil si mie imi este frica ce cu atatea TEZA UNICE sau chiar simplu teza.Noi dam teza obisnuita si daca vor ei sa ii spuna asa teza UNICA
USOR!

| vip 2010 a răspuns:

Nu se vor da teste nationale pe 6 mai la lb si literatura romana pe 8 la limba materna( pentru cei care e cazul ) si pe 12 mai la matematica... 25 % e madia de la tezele unice 25% media de la aceste teste ...si 50% madia generala 5-8

| kristina_4973 a răspuns:

Nu se vor mai da tezele cu sub unic vom da doua teste sub forma de examen doar da romana si matematica si la urma mai dai un test la liceu care il vrei si daca il iei intri la acel liceu daca nu incerci la alt liceutonguetongue si eu tot cls a 8 a sunt si stiu de la diriga mea big grin!