| AndreiVale a întrebat:

Buna doresc sa stiu exista vreo posibilitate sa cumpar masini din Germania si sa le vand tot in Germania putin mai scump. fara firma.deci la negru. nu am inca bani de un parc auto dar as vrea sa incep incet.si daca da cum? multumesc frumos astept raspunsuri

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Am un prieten care face ceea ce ai vrea sa faci tu si ii merge trebusoara, cu toate ca el nu traieste numai din asta si are un si un serviciu asigurat.
Tin minte ca a luat un Mercedez Benz clasa A cu 500 euro si a dat-o apoi cu 1000 euro. Cauta mereu masini de pe ebay si apoi le revinde dublu aproape. Nici nu se gandeste sa isi faca parc auto, ci face asta cand si cand si nici nu face pe nici o firma. Azi ia o masina si maine o vinde, apoi mai investeste inca intr-una peste o saptamana si o vinde si tot asa. Ai putea incerca si tu, de ce nu!? Incercarea moarte n-are.

| anonimg a răspuns:

Ma cam indoiesc ca nemtii sa cumpere masini sh. Romanii si alte state mai sarace sunt gunoieri; nu si nemtii. Ma tem ca nu-ti va merge afacerea. Intereseaza-te daca ei cumpara masini sh.

| MihaelaDart a răspuns (pentru anonimg):

Si nemtii cumpara masini la mana a doua, crede-ma, ca nu sunt toti cu euro in mana in goana dupa masini noi. Neamtul este strans la bani, investeste totul cu cap, ca sa poata avea bani si pentru luna urmatoare. Este foarte calculat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ți iese nimic asa. Nu poți lua o mașină de 10.000 și sa o dai cu 12.000 că nu ți-o ia nimeni aici. Nu înțeleg de ce alergați după mașinile nemților când de fapt nemții au cele mai uzate mașini. Marea majoritate circula și câte 200 de km pe zi cu mașina și după le vând românilor ca fiind super bune. Țeapă!