| HinataYuno a întrebat:

Funda+vot! Am 15 ani si sunt din Timisoara, tocmai am terminat clasa a IX-a. As vrea pe timpul verii sa ma angajez undeva : ma gandeam la impartit pliante, dar nu stiu cum sa procedez. Cei care au mai facut asta, ati putea sa imi dati sfaturi? Ce altceva as mai putea face?

5 răspunsuri:
| emillie a răspuns:

Poti lucra si daca esti minor! Unele terase angajează in special elevi Pentru ca dupa ei nu trebuie sa plătească impozite. Poti împărti pliante, cum ai zis tu, poti lucra ca si ospătar, spălat vase. Etc laughing daca cunoști pe cineva care are vreo firma e mult mai ușor, te poti angaja in aproape orice domeniu (bineînțeles, sa te ocupi dr treburi ușoare si cu jumătate de norma)

| MrAnonym a răspuns:

Nu te va lua nimeni la munca inca esti minor.