| Rienmedire a întrebat:

Buna! Imi puteti spune ce fel de echipamente se folosesc intr-un centru de copiere?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Imprimante multifunctionale, copiatoare etc

apropo de faptul ca multi spun "xerox", ma duc sa fac xeros este gresit!
de ce? gasim raspunsul pe net :

"Copiatorul este un dispozitiv care face copii ale documentelor prin intermediul tehnologiei de imprimare. Pe de altă parte, Xerox este o companie care produce echipamente de birou, inclusiv copiatoare. În general, termenul " xerox " este folosit pentru a se referi la orice copiator, indiferent de producător."

este acelasi lucru gresit " ma duc sa imi cumpar adidasi..." adidas este numele brandului!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fotocopiatorul ala cunoscut si sub numele de xerox