| intrebarede100depuncte a întrebat:

În ce credeți că merită să investești în 2020?

5 răspunsuri:
| ALEXICAmarketing a răspuns:

Euro ca sa iti conservi averea

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Nu investi in actiuni cotate pe bursa ca ne asteapta o noua criza.Riscul sa pierzi chiar tot este foarte mare.
La o recesiune firmele mai dau si faliment.

| Simpatic a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Si daca se destrama UE si se renunta la aceasta moneda ce se mai intampla cu euro?
am dat un exemplu fictiv.
parerea mea este ca lingourile de aur raman cea mai buna investitie.

| ALEXICAmarketing a răspuns (pentru Simpatic):

Investitie inseamna ceva care sa iti aduca un dividend sau dobanda.
Aurul sau ca si bitcoinul este doar specula.
Daca se renunta la euro o sa primesti marci in loc de eurowinking

| Donsavas a răspuns:

În afaceri ce țin de agricultură. Cineva trebuie sa se ocupe si de domeniul asta.