| Esraay a întrebat:

Buna!
Întrebarea mea este legată de un transfer bancar.
Cineva din Anglia îmi poate trimite o suma de bani de pe contul Lloyds in contul meu BRD? Dacă da, ce comisioane sunt și cât durează?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sa pot face transferuri bancare de la o banca la alta, de oriunde din lume, trebuindu-i doar numele tau, adresa si contul IBAN.

Transferurile internationale se pot face intre 2 ore si 5 zile LUCRATOARE (adica fara sambata si duminica), fiindca nu stim cate banci intermediare se folosesc si nici procedura de plata.

Cimisioane bancare plateste doar cel care trimite banii.
daca nu ai cont in lire sau euro, cum are el, banii ajung la tine in cont deja schimbati in roni (lei) la cursul zilei si aoclo vei pierde la conversie.