| Mihai473736 a întrebat:

Deci mi-am făcut pe 1 aprilie abonament la Digi,dar în contractul pe care l-am completat nu mi s-a cerut nicio informație legata de metoda de plata a abonamentului, sau de contul meu bancar. Întrebarea mea este ce se va întâmpla la 1 mai,când trebuie în mod normal sa plătesc suma lunara? Banii îmi vor fi luați automat din contul bancar,chiar dacă nu am oferit în contract nicio data legata de acesta, sau trebuie eu sa ma duc la sediul Digi sa plătesc personal?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Îți vine factura și o achiți cum vrei tu.

| Mihai473736 explică (pentru suntserios):

Factura vine pe mail sau mesagerie sau vine acasă sub forma de foaie?

| timidu89 a răspuns (pentru Mihai473736):

Vine acasa, dar de regula cu intarziere. Poti merge la un punct DIGI si le spui adresa si numele doar.

| suntserios a răspuns (pentru Mihai473736):

In general pe mail.
Îți faci cont la ei pe site și ai rezolvat problema.

| ioana748 a răspuns:

Vei primi un SMS si email, cand se emite factura.
Ca sa poti plati online trebuie sa ti faci un cont online la Digi
Daca nu, platesti la casierie sau unde se mai poate plati factura Digi.
De asemenea au si suport clienți, unde poti suna pentru orice nelămurire
Toate cele bune,

| adryang78 a răspuns:

Îți vine factura pe e-mail și o achiți la orice punct PayPoint sau la sediul lor.
Dacă mergi la ei la sediu nici măcar nu-ți trebuie factura, doar CNP-ul titularului de contract.

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, poți plăti cu cardul pe siteul lor sau să plătești la ghișeu.

| Torrpi a răspuns:

Nu. Iti vine o factura acasa pe care o platesti la caseria lor.

| georgcyc a răspuns:

Codul IBAN incepe spre exemplu așa RO74 RZBR 0000...

Înțelegi ce zic și în locul punctelor sunt cifrele in continuare?