| DeeaDede1010 a întrebat:

La vara vreau sa ma angajez undeva. In august implinesc 15 ani. Stie cineva daca ma pot angaja si unde? Sunt din Suceava.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu prea ai unde să te angajezi la vârsta asta. Mai bine îți faci propria afacere.

| Rakanishuu a răspuns:

Nu prea ai unde sa te angajezi, dar poti negocia cu rudele/parintii astfel incat sa muncesti in plus contra cost. happy

| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, n-ai unde sa te angajezi la 15 ani, doar daca vrei sa stai sa cari pepeni sau sa te duci undeva sa prasesti, altfel nu ai cum, varsta minima de angajare este de 16 ani.
Sa ai o seara placuta!