| geeeorgiannaaa a întrebat:

Ma gandeam sa imi cumpar un telefon in rate, iPhone 11 sau iPhone 11 Pro. La 11 este 100 si ceva de lei pe luna iar la 11 pro 200. Cum sa procedeaza mai exact cu platitul telefonului in rate? O sa primesc telefonul pe loc sau dupa ce platesc ratele? Trebuie sa platesc o suma de bani cand merg in magazin sa fac contractul pentru a lua telefonul in rate?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca utilizator de mar, mai exact iphone xs max, pot sa iti spun ca nu merita nici 11 nici 11 pro, la banii aia mergi lejer pe un s10, s10+,note 10, s20 si alte modele de la alte firme.
Trebuie in primul rand sa ai un venit stabil de minim 6 luni, daca ai alte rate si un salariu destul de mic putin probabil sa iti accepte.Trebuie sa ai un salariu mai maricel asa pentru a-ti accepta.Sa zicem ca iti accepta, telefonul ti-l da instant si tu iti iei raspunderea ca vei plati toata suma, nu platesti nimic pentru ca rata nu o faci la magazin o faci la o banca si banca iti plateste telefonul si tu dai cu dobanda.Cel mai sigur mergi in magazin si intereseaza-te daca te incadrezi, o sa te puna cel mai probabil sa aduci adeverinta de la anaflaughing

| Andu01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se plătește ceva la iPhone?