| Puddy1970 a întrebat:

Ma numesc Alexandra, am 16 ani, sunt din Bucuresti si asi dori un loc de munca in timpul liceului. Imi puteti da sfaturi unde m as putea angaja? Multumesc! (Nu stiu daca am ales categoria potrivita)

4 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ospatarita. Vei primi, cel mai probabil, salariul minim pe economie, dar cu bacsisul care iti va fi dat, vei ajunge undeva la 1.500-1.600 de lei. Trebuie doar sa mergi prin oras si sa te uiti dupa restaurante cu afis pe care scrie "Angajam ospatar".

| Viitorulapropiat a răspuns:

Kfc,Mc,pliante...poti vb cu diriginta ta.

| Pandhoraa a răspuns:

Ai putea lucra de acasa ca operator interviu asistat de calculator
e un job part time cu contract de munca
pentru ca ai 16 ani e nevoie de acordul parintilor
pentru ca esti din Bucuresti, poti merge si la sediul firmei pentru un interviu, au call center, atmosfera e foarte faina acolo :)
https://www.mercury.ro/......ator-cati/
https://www.exprim.ro/......-relaxata/

| Justme111 a răspuns:

Hei. Eu am tot 16 ani si "lucrez" (ca nu lucrezi 8 ore si te chinui) ca reprezentant la oriflame. Este foarte usor, nu necesita mult timp de lucru, ai o multime de avantaje si castigi bani dar ai si reduceri la produsele care vrei sa le iei pentru tine in plus, ca reprezentant. Ba chiar primesti si premii daca faci anumiti pasi. Eu ador treaba asta si am castigat bani frumosi, sincer. Daca esti interesata pentru mai multe detalii, scrie-mi in privat. Te pup.