| Cosmin89321 a întrebat:

Nu stiu daca am ales categoria corecta, dar stiti voi unde ma pot angaja ca minor part time intr-un oras relativ mic? In timpul liceului ca sa pun un ban deoparte pentru facultate in a zecea si a unspea cat mai am timp liber. Va rog frumos sa nu veniti cu idei de cryptomonede sau dropshopping ca vreau un job real.

Tin sa mentionez ca ma descurc foarte bine cu calculatoarele, am si ecdl-ul, dar nu vad cum mi-as putea folosi aptitudinile intr-un oras mic unde singurele afaceri care au legatura cu calculatoare sunt niste service-uri, flanco si bancile.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lasa calculatoarele si bancile ca acolo nu angajeaza nimeni minori sau neprofesionisti, fiindca riscul safie dati in judecata este f mare.

Orietenteaza-te spre munca fizica: curatenie, McDonald, sere de flori sau legume, munca in agricultura samd.

| Wr3nch a răspuns:

Daca ai sub 16 nicaieri. Daca ai 16 poti la mikidiz, sau alte restaurante, livrator, etc.

| Cosmin89321 explică (pentru Wr3nch):

Am 17, livrator cum sa ma fac daca nu am permis b

| Wr3nch a răspuns (pentru Cosmin89321):

Pe bicicleta, nu trebuie musai masina. mai ales daca e oras mic

| Cosmin89321 explică (pentru Wr3nch):

E mic dar tot se raceste ciorba daca ti o duc dintr o parte in alta, are cred 3km in diametru orasu

| JustPaly a răspuns:

Food panda

| Cosmin89321 explică (pentru JustPaly):

Nimeni nu stie de food panda glovo alea alea, daca ma bag iau maxim o comanda pe zi

| undertaker2106 a răspuns:

Frate am 17 ani lucrez la tazz si primesc foarte multe comenzi cu bicicleta

| Cosmin89321 explică (pentru undertaker2106):

Man stau intr-un oras mic iti zic eu ca nimeni nu comanda prin aplicatii, toate restaurantele decente au cel putin un livrator

| undertaker2106 a răspuns (pentru Cosmin89321):

Forex