| Mimzy a întrebat:

happy Nu stiu daca am ales categoria potrivita...
Curand urmeaza sa vopsim camerele si as dori cateva sfaturi.
NU stiu cum sa imi vopsesc camera,regula este doar asta: numai o culoare. Mobila din camera este galbuie(foarte deschis, aproape alb) cu maro usor inchis.
Idei? Multumesc anticipat ^_^

5 răspunsuri:
| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Adevărul e că mobila ta se asortează cu majoritatea culorilor, înafară de roșu, poți alege un coral în bază de galben, un verde deschis care e perfect și comod ochilor, sau un galben

| Mimzy explică (pentru FLuturas1albastru4):

Multumesc mult de ajutor ^^

| frumusica9999 a răspuns:

Cu culorile descrise de tine s-ar potrivi o nuanta un pic mai inchisa de galben sau poate chiar un portocaliu insa cu portocaliu ar putea fi riscant sa nu iti placa daca vrei portocaliu ia unul foarte deschis.

| Mimzy explică (pentru frumusica9999):

Multumesc! Acum camera mea este vopsita in piersiciu.Ar trebui sa pastrez aceeasi culoare?

| frumusica9999 a răspuns (pentru Mimzy):

Depide de tine daca tu iti doresti o schimbare o poti revopsii dar daca iti place eu cred ca arata bine cu aceasta culoare