| PaulAndrei8 a întrebat:

Buna, ma poate ajuta cineva cu codul CAEN pentru o sala de biliard si alte jocuri de masa(ping pong, air hockey, dar si darts)? Nu stiu daca este chiar 9319 sau 9329, poate stie cineva mai bine. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

La 9329 ai nevoie de autorizație DSV, nu cred că e cazul, aș evita. Recomand să arunci un ochi și la 9311, cred că e mai aproape de tine. Oricum ai nevoie de coduri și pentru restul activităților (gen 5630 pentru servit băuturi).

Eu personal prefer să plătesc un jurist cu 1000-1500 de lei să se ocupe de tot ce ține de înființare firmă și să umble el pe drumuri că sigur mă costă mai mult (timp și efort) să fac eu asta și ajung să fac ceva prost.

2 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Pe un site de avocatara scrie ca poate merge oricare din cele doua.

| Sophieka a răspuns:

Trebuie sa platesti consultanta unui contabil ca sa fi ajutat in aceste privinte.