| Alexandru_Vladut__Yw5L a întrebat:

Salutari, recent m-am hotarat sa deschid o sala de gaming pentru tineri cu mese de biliard, ping-pong, play station si un mini bar
Vin in fata dumneavoastra cu o intrebare legata de firma, stie cineva ce cod caen am nevoie pentru acest SRL?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru bar: Codul CAEN 5630
Pentru diferitele aparate (masa de biliard, ping-pong, play station) nu am gasit altceva decat codul CAEN 92.
Cei de la Registrul Comertului nu prea iti pot da informatie exacta.

| Simpatic a răspuns:

Nu vreau sa te descurajez dar stii ce fel de oameni se perinda prin salile astea care au si biliard dar si console PS?
Am 2 cunostinte, unul a lucrat intr-o sa la de gaming unde veneau doar dubiosi si drogati
Al doilea are de multi ani propia sala de gaming, la fel si aici vin tot felul de cocalari dar la el mai putini decat la primul
Unde exista cum ai zis tu mini-bar biliard etc totdeauna vor exista smecheri din vorbe care fac urat la bautura.
parerea mea este nu cred ca ai vrea o afacere cu astfel de oameni.
sa nu creada cineva ca la salile de jocuri vin doar pusti care joaca fifa sau simulatoare autowinking

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

Nu ca as vrea sa te descurajez dar de ce ar veni cineva la tine pentru chestiile astea? Adica hai ca in afara de biliard ceea ce nu au romanii la ei acasa, in rest ping pong cam majoritatea oamenilor au acasa ori o masa de aia ca nu e scumpa, ori isi fac singuri pe o masa normala..ca nici nu iti trebuie fileu sau masa, poti sa pui efectiv 3 carti pe mijlocul mesei, si paleta poti folosi un caiet la dracu, acum sa trecem la aia cu ps, majoritatea oamenilor care ar juca ceva in 2 cu manete ar juca fifa, sau jocuri de lupta, sa zicem ca un meci tine 10 minute, tu crezi ca e vreunu prost sa-ti plateasca tie bani pentru un meci? Ca doar nu-i lasi sa stea o ora 2 persoane pe o canapea ca asa nu faci niciun ban.Adica ia gandeste-te ca pret sa pui tu incat sa-ti dea tie un copil/adolescent/tanar incat sa nu fie nici prea mult dar nici prea putin.Sa zicem ca ceri 10 lei, daca tu ceri 10 lei pentru 1 meci, DAR AICI glumesc evident ca nu iei 10 lei nici adunat, eu cand am fost la unii tot asa cu o afacere de genu cereau 10 lei de grup, adica am facut cheta 4 si am dat 10 lei, si am jucat fiecare cate 1 meci, deci hai sa zicem ca ar fi 5 lei 2 persoane, sau hai ma sa zicem 10 lei 2 persoane, ar insemna 10 lei, 10 minute cat tine un meci.Tu crezi ca ar fi unul tampit sa-ti dea 10 lei pentru 10 minute? Nu, iar daca i-ai lasa sa joace 1 ora, aar fi 10 lei intr-o ora, in 8 ore ai face 80 de lei, deci n-ar fi o afacere.Aia cu mini baru, tinand cont ca un suc e 5 lei de ala mic, tu il iei cu 5 cu cat sa-l dai tu incat sa faci profit? Cu 8 lei? Pai cine dracu iti da 8 lei pe un suc mic? E aproape ca la restaurant(SI NU, nu ma refer la restaurant in Bucuresti unde e dracu 20 de lei), Dar intelegi ideea. Orice afacere o faci trebuie sa gandesti dinainte ba dar gasesc eu pe cineva care sa fie suficient de prost incat sa plateasca preturile astea? Gandeste-o logic tu te-ai duce la unu ca tine?