| anonim_4396 a întrebat:

Mam gindit in viitor sa ma mut in alta tara adica sa plec din Romania!
Voi ce alegeti Italia sau Spania? Dau funda? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| Stylish a răspuns:

Italia clar! Gasesti repede loc de munca, lumea este foarte prietenoasa, bine platit oricand, peste tot curat nu ca in Romania, scolile predau OK si inca cate! Categoric ITALIA

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vrei sa inveti italiana? fb gandesti asa sa faci, alege ce vrei tu Spania e o tara frumoasa, spaniola e usor de invatat dar au criza, Italia e mai ok economic in prezent din tariile latine ma refer ea si franta restul sunt cam in criza de ce nu alegi una germanica?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Daca e sa pleci macar pleaca undeva bine nu da din lac in put. Spania e o tara plina de cocalari si putori iar Italia de S e la fel. Undeva in N Italiel iti mai ramane sa stai. Eu daca as emigra m-as duce in Suedia, Norvegia, Tarile de jos, Elvetia, SUA, Canada...