| Sara1781mar a întrebat:

Bună! O persoana mi-a cerut POS-ul. La ce mai exact s-a referit?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cred ca Ibanul a vrut sa zica dar nu a stiut, Ibanul este contul prin care i ti poate vira bani

| Wr3nch a răspuns:

La POS platesti la magazin.

| Brizbriz a răspuns:

Pos e aparatul in care bagi/atingi/treci cardul bancar sau atingi cu telefonul mobil ca sa faci plati prin banca, e la orice market

deci, nu imi dau seama in ce context o persoana ar cere unui om normal "POS-ul"

deci, care a fost context-ul?

| Salontanul a răspuns (pentru Brizbriz):

Ai dreptate! Este si un soft POS la BT dar il folosesc persoanele fizice autorizate sau persoanele juridice. Altfel nu vad la ce ar folosi! Poate sa incasezi din cand in cand ceva bani de la datornici? asta daca si datornicul are plata cu cardul sau telefonul.
Cred ca s-a referit la IBAN!

| Brizbriz a răspuns (pentru Salontanul):

Da, si eu cred