| lupulfioros a întrebat:

Buna oameni de pe TPU. Am o problema cu firma care imi ofera internet. Ei zic ca depasesc lunar suma de 600GB si as vrea sa verific si eu daca este adevara deoarece mi se pare un consum enorm. Asa ca va rog daca stie cineva un progam(de PC) care imi poate masura traficul de internet. Unul care sa mearga pe Windows 7 si 8.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai stick? Ca nu inteleg.Ai limita la net sau cum?

| Lisa01 a răspuns:

Nu cumva iti fura careva net? E foarte mult 600 gb pe luna.Numai daca nu cumva descarci in fiecare zi cate 6-7 filme. In al doilea rand daca pe contract scrie nelimitat cum sa iti zica acuma ca e limitat? Depinde prin ce ai net ca uneori se poate verifica daca e cineva conectat la tine.

| lupulfioros explică:

Am abonament de net nelimitat. Asa scrie pe contract, dar se pare ca la astia netul limitat are limita. 600GB. Deodata mi s-a miscat netul mai incet si am sunat la ei si mi-au spus ca mi s-a pus limita pe internet (nelimitat) din cauza ca am folosit mai mult de 600GB. Si mi se pare ca am consumat prea mult dar daca adun tot ce s-a intamplat nu imi da 600GB. Cred ca firma de internet minte. Asa ca vreau sa imi masor singur internetul.