| anonim_4396 a întrebat:

pentru crearea unui magazin online gen pc garage sau altex. ai nevoie de ceva aprobari pentru a putea vinde diverse chestii online? sau cum sta treaba? dau funda la cine imi explica mai bine happy

1 răspuns:
| Castiel a răspuns:

Daca vrei sa faci asa profesionist cu livrari si tot tacamul (Fix cum este PCGarage / Altex) initial nu ai avea nevoie de aprobare. Dar daca vrei sa-ti deschizi o companie (cum este pcgarage / altex) atunci cam da.

In teorie ai putea sa te duci pe OLX si sa iti pui la vanzare ce ai de vandut, chiar daca o faci in numar mare. Atata timp cat nu vinzi in valoare de sute de mii de euro sau milioane nu bate la ochi.

Dar daca vrei sa deschizi o afacere FIX cum este PC Garage (tinand cont ca stii ca ai nevoie de emblema, inregistrare, etc) atunci, uite aici un ghid amanuntit: https://goo.gl/9h3yhN

Mai intai compania sa fie in regula, dupa siteul companiei poate fi creat si poti sa faci ce vrei, atata timp cat nu vinzi droguri, copii, femei, etc.