| ElenaGhilbert a întrebat:

Buna
Realizez aplicatii pentru Android
Am cateva publicate în Play Store
Pe ce portaluri românești pot promova aceste aplicații?

5 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Pai puteai pune direct aici link la aplicatiile tale.
ti-as recomanda sa faci niste campanii pe Facebook si adwords, eventual sa platesti o firma de pliante pentru reclama.
portalui romanesti nu stiu, poti eventual vorbi cu niste siteuri mari de la noi sa iti publice articol platit dar n-am idee cat iti pot cere.

| ElenaGhilbert explică (pentru DimLight):

Https://play.google.com/store/apps/developer?id=GeldSoft
iata primele aplicatii realizate. sunt in proces inca...
astept o parere

| GabiDumitrescu a răspuns:

Portaluri romanesti? Cine mai foloseste asa ceva? Cred ca mai bine te-ai orienta catre bloguri generaliste de top si site-uri/bloguri IT/tech. Iti ticluiesti frumos un press release apoi il trimiti la toata lumea.

| ElenaGhilbert explică (pentru GabiDumitrescu):

Imi poti da exemple de cateva
ce inseamna un press release? ))

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ElenaGhilbert):

Tare sunt curios ce aplicatii faci tu daca nu ai habar ce e ala press release si nu poti sa faci un mic gugal dupa bloguri generaliste populare si site-uri de IT... de-alde Zoso, Cetin/Arhi, ArenaIT, Go4It, si tot inainte. Bonus: http://www.comunicatedepresa.ro/