| Maney31 a întrebat:

sa Zicem ca vreau sa imi cumpar un tir pentru a incepe o mica afacere e transport. Ce fac dupa ce l-am cumparat? Cum fac rost de contracte e transport? Sau daca as putea sa-l dau sper inchiriere... Cat as castiga daca l-as da la inchiriat? Cat castig din transport? Ceva link-uri cu ununturi ar fi bune sau ceva gen.

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poti lucra cu bursele de transport. Castigi putin si fara sofer angajat, daca mai vrei sa stai tu cu cracii in sus si sa pui sofer pe el, mai bine incearca la pacanele.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

De vb o limba straina găsești la km îți oferă cam 1e ori 2e pe km cred da nu știu sigur prețul totuși ai prins ideea

| skyrim2 a răspuns:

Nu renteaza sa ai tir, ai polita de asigura de 2000 e pe an, plus ca niste contracte le faci greu deoarece firmele mari cu sute de tiruri sunt in alianta cu aproximativ toate contractele de transport, ce vrei tu e o afacere riscanta si depinde daca vrei sa risti.