| SynapseNinja a întrebat:

Bună seara! Aș dori să îmi fac o agenție de turism și as dori să îmi dați un pont. Ce ar fi mai bine, să angajez un director de agenție de turism sau un manager în turism? Vă mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| gratargratar a răspuns:

Nu are importanta functia, ci competenta. Angajeaza un om inteligent.
Exista specializarea turism-servicii la stiinte economice, dar nu cred ca e relevanta. Angajeaza pe cineva care a terminat stiinte economice. Trebuie sa aiba notiuni despre marketing si sa fie capabil sa realizeze prognoze si analize pe situatiile financiare.

Eu zic ca manager suna mai bine decat director in afacerea asta...

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Este acelasi lucru!
"Manager" >> inseamna: director